Szanowni Rodzice,

jak mogą Państwo zaobserwować, na osiedlu Maślice powstaje kolejna placówka oświatowa. To Przyjazny Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej. Będzie to nowoczesna placówka, przeznaczona dla około 1000 uczniów i przedszkolaków, która rozpocznie swoją działalność 1 września 2024 r. W związku z tym chcielibyśmy podzielić się z Państwem ważnymi informacjami dotyczącymi nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz możliwością przeniesienia swoich dzieci z obecnych szkół.

Placówka ta, budowana przez inwestora prywatnego we współpracy z miastem, będzie funkcjonować na zasadach obowiązujących w innych placówkach gminnych. Działalność nowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego będzie finansowana z dotacji miejskich.

Jeżeli planują Państwo zapisanie swoich dzieci do klasy I w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Białostockiej, to w trakcie rekrutacji, w systemie rekrutacyjnym, poprzez stronę: rekrutacje.edu.wroclaw.pl, należy wybrać swoją szkołę obwodową (Szkoła Podstawowa nr 26 w ZSP nr 12, Szkoła Podstawowa nr 22 w ZSP nr 20, Szkoła Podstawowa nr 75 w ZS nr 21 lub Szkoła Podstawowa nr 95) i wybrać klasę I z oznaczeniem Białostocka.

Istnieje także możliwość przeniesienia starszego rodzeństwa do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (obecne klasy I-V). Odrębna informacja w ww. temacie przesłana zostanie Państwu także przez Dyrektorów ww. szkół.

Na wszelkie Państwa pytania związane z rekrutacją i funkcjonowaniem nowej placówki przy ul. Białostockiej wspólnie z inwestorem prywatnym odpowiemy podczas spotkań, które odbędą się 31 stycznia oraz 7 lutego 2024 r. o godzinie 17.00 w Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) przy ul. Suwalskiej. Serdecznie zapraszamy!

Nowy Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Białostockiej to nie tylko nowoczesny obiekt, ale również placówka przyjazna dla środowiska, z rozbudowaną infrastrukturą sportową. Z myślą o komforcie i nowatorskich metodach nauczania, szkoła będzie oferować szeroki zakres możliwości rozwoju intelektualnego i społecznego.

Więcej o szkole na: https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/od-wrzesnia-maslice-z-nowym-zespolem-szkolno-przedszkolnym

Wydział Przedszkoli i Szkół Podstawowych