Nasza placówka bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci i młodzieży.

W ramach projektu podejmujemy działania zgodnie z założeniami projektu oraz przydzielonych zadań.

Relacje z podejmowanych działań projektowych będą umieszczane  w Grupie Projektowej FB „Piękna Nasza Polska Cała” oraz na stronie internetowej przedszkola.

• Honorowy patronat nad Projektem objęli:
    Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego
    Grzegorz Wierzchowski – Łódzki Kurator Oświaty
    Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego
    Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola
    Telewizja Aleksandrowski Kurier
  • Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim.

Koordynatorki realizacji projektu „Piękna nasza Polska cała” w Przedszkolu nr 20 we Wrocławiu: Małgorzata Modrzejewska, Katarzyna Stasiak.

REALIZACJA PROJEKTU:

30.11.2020 r.

Realizacja zadania „Zorganizowanie kącika o tematyce folkowej, regionalnej lub patriotycznej w grupie lub w placówce”.

10.11.2020 r.

Grupy z Przedszkola nr 20 zrealizowały zadanie „Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada – Narodowe Śpiewanie Hymnu o godzinie 11:11” w formie online (ze względu na edukację zdalną).

Wspólne Śpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego

30.09.2020 r.

Grupa Biedroneczek zrealizowała zadanie „Chodź, pomaluj mój świat”.

24.09.2020 r.

Grupa Biedroneczek zrealizowała zadanie „Czerwone korale”.