Drodzy Rodzice!

Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje zadań i aktywności przygotowane przez naszych specjalistów:

Logopedę – p. Lidię Sieklucką

Psycholog –  p. Magdalenę Szafrańską – Sikorę.

Zabawy i ćwiczenia z zakresu wsparcia rozwoju mowy dziecka

Zestaw ćwiczeń narządów mowy przygotowujących do wywołania głoski „r”

Wiosenne porządki – bajka logopedyczna

Ćwiczenia artykulacyjne

Ćwiczenia głosek szeregu szumiącego

Ćwiczenia głosek szumiących – materiał wyrazowy

Wielkanocna bajka logopedyczna

Wielkanocne ćwiczenia artykulacyjne

Ćwiczenia artykulacyjne głosek syczących

Opowiadanie logopedyczne ZOO

Ćwiczenia artykulacyjne

Od Bucika do długopisika

Jak ćwiczyć w domu z zadaniami od logopedy

Rybki – zabawa logopedyczna

Istnieje także możliwość umówienia się na konsultacje indywidualne z logopedą. Konsultacje odbywają się w każdą środę w godzinach 18-19:00.
Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: lidia.sieklucka@p20.wroclaw.pl

Drodzy Rodzice!

Od 1 marca, 7 dni w tygodniu, całodobowo działa ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 – konsultanci wspierają, wyjaśniają i pomagają dzieciom i młodzieży w ich codziennych problemach.

Dla dorosłych, niepokojących się o dziecko, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00, dostępna jest linia 800 100 100.

Z mojej strony również Państwu służę radą i pomocą,jest to dla nas wszystkich trudny czas.
W razie potrzeby proszę o kontakt pod adresem mailowym magdalena.sikora@sp22.wroclaw.pl

Możliwe są także konsultacje online za pomocą komunikatora internetowego Skype.
Jeżeli są Państwo zainteresowani taką formą komunikacji,
należy wysłać wiadomość e-mail na powyższy adres i umówić się na konkretny dzień i godzinę.

Dodatkowe materiały:

Darmowe gry językowe

Poradnik dla rodziców

#zostanwdomu

Słuchaj…obserwuj – artykuł

Gra edukacyjna online dla dzieci

Gry edukacyjne dla dzieci

Kalendarz emocji na miesiąc maj

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 4 we Wrocławiu

Materiały dla rodziców

Krótki film o koronawirusie

Wsparcie dla służb medycznych – spotkania online

INFORMACJA Z PORADNI

„Dzień dobry,

od dnia 04.05.2020r. poradnia psychologiczno- pedagogiczna wznawia działalność diagnostyczną w formie bezpośredniej pracy w zakresie koniecznym do wydania dokumentów niezbędnych do organizacji kształcenia dzieci i młodzieży odpowiedniego do ich potrzeb.

Pracownicy poradni będą nadal udzielać Państwu wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w sposób zdalny.

Ze względu na obowiązujący stan epidemii w pierwszej kolejności zaproponujemy wizyty diagnostyczne wszystkim tym klientom, których wizyty zostały odwołane z powodu ograniczenia działalności poradni, a dotyczyły uzyskania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, odroczenia obowiązku szkolnego, opinii WWR oraz edukacji domowej.

W załączeniu przesyłam aktualny grafik otwarcia gabinetów przy ul. Starogajowej. (zał. poniżej)

Jednocześnie informuję, że konieczne jest telefoniczne lub mailowe umówienie każdej wizyty w poradni (na konkretną datę i godzinę).

Każda osoba wchodząca do poradni musi mieć na sobie maseczkę (zakrywającą usta i nos) oraz jednorazowe rękawiczki. Po wejściu – w przedsionku – zobowiązana jest do zdezynfekowania rąk i wypełnienia ankiety kwalifikacyjnej.

Pozdrawiamy serdecznie,
Anna Bartczak (pedagog)