Projekt edukacyjny pt. Bajeczka miesiąca jest odpowiedzią na akcje prowadzoną przez Fundacje ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom. Został napisana w oparciu o pozycje literatury dziecięcej, które wspierają rozwój społeczno – emocjonalny i poznawczy dziecka w wieku przedszkolnym. Stanowi  formę współpracy przedszkola z rodzicami, jak i również jest dobrym elementem promocji placówki w środowisku lokalnym.

 

Projekt edukacyjny pt. Bajeczka miesiąca połączony jest z konkursem plastycznym dla dzieci i rodziców związanym z wykonaniem ilustracji do przeczytanych wspólnie fragmentów bajek.

Harmonogram konkursu plastycznego:

PAŹDZIERNIK: J.W. Grimm – Kopciuszek

LISTOPAD: Alan A. Milne – Kubuś Puchatek

GRUDZIEŃ: H.Ch. Andersen – Brzydkie Kaczątko

STYCZEŃ: J. Tuwim – Wiersze dla dzieci

LUTY: C. Collodi – Pinokio

MARZEC: D. Gellner – Wiersze dla dzieci

KWIECIEŃ: J.W. GrimmO Rybaku i złotej rybce

MAJ: J.W. Grimm – Czerwony Kapturek