DRODZY RODZICE 

Nasze przedszkole już kolejny rok szkolny realizuje program zajęć ogólnorozwojowych

pt. ,,Mali wspaniali”

,,Mali Wspaniali” to program ogólnorozwojowy dla dzieci przedszkolnych, który został stworzony i 2008r. przez grupę pasjonatów oraz zawodników karate i tak jak większość początków, nasze też nie były łatwe.  W 2008 rozpoczynaliśmy nasz program w pięciu przedszkolach, mając pod opieką 125 dzieci, nie śmieliśmy wówczas nawet marzyć o 1000 uczestnikach programu. Czas płynął, a program nabierał siły napędzany entuzjazmem ludźmi, którzy dobrowolnie dzielili się swoimi umiejętnościami i pasją, aby stworzyć wartość, którą Mali Wspaniali wprowadził do życia dzieci. Do zespołu dołączyli też profesorowie i doktorzy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Rzeszowie, którzy naukowo potwierdzili wartość projektu. Dzięki ich udziałowi rozpoczęliśmy badania efektywności projektu, odkrywając, że nasz program działa      i skutkuje tym, że dzieci nie tylko rozwijają się fizycznie, ale także behawioralnie, kształtując umiejętności i motywację niezbędną do życia.

Dzisiaj pracujemy z ponad 21 tysiącami dzieci w około dziesięciu województwach Polski, wspierani przez licznych partnerów, w tym Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program Mali Wspaniali udowodnił nam, że granice są jedynie stanem umysłu. To, co czyni nas szczególnie dumnymi, to fakt, iż program jest w pełni darmowy, co umożliwia uczestnictwo wszystkim dzieciom, niezależnie od ich statusu materialnego.

Sport może wzbogacać życie dzieci o wiele bardziej, aniżeli wzbogaca dorosłych. Największą różnicą jest to, że kiedy dzieci zaczną uczestniczyć w sporcie w młodym wieku, są one znacznie bardziej skłonne do pozostania aktywnymi, gdy dorosną. Dzieci w swej naturze, są naturalnie aktywne, a czas spędzony w przedszkolu oferuje wiele możliwości, aby spożytkować swoją energię w wychowanie fizyczne, czy sport.