Od 1.11. 2019 r. rusza w naszym województwie projekt edukacyjny pt. Opiekun zwierząt pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.

Organizatorem projektu jest nasze przedszkole, a jego koordynatorami są nauczycielki:
Agnieszka Serwa, Joanna Jaroszewska i Barbara Mazur.

Przedszkola przystępujące do projektu realizują poszczególne zadania:

• Założenie hodowli( patyczaki, formikarium, triopsy) w sali przedszkolnej lub holu, opieka nad hodowlą.
  • Zbudowanie karmnika/domków dla ptaków przed okresem zimowym, dokarmianie ptaków.
  • Organizacja cyklicznych akcji charytatywnych, współpraca z instytucjami zajmującymi się zwierzętami.
  • Zorganizowanie wycieczki do schroniska dla zwierząt.
  • Adopcja wirtualna psa/kota z Fundacji Niechciane i Zapomniane.
  • Organizacja lekcji dla przedszkolaków na temat bezpiecznej postawy w przypadku spotkania
    z agresywnym zwierzęciem.
  • Organizacja wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego.
  • Wizyta w przychodni weterynaryjnej lub zaproszenie lekarza weterynarii do przedszkola.
  • Wykonanie pracy plastycznej/technicznej pod tytułem „Nasz podopieczny”/ „Nasz pupil”. Technika prac dowolna, termin przesyłania prac 14.02.2020r. Ogłoszenie wyników konkursu 02.03.2020r.