Drodzy rodzice!

Przedstawiamy już 19 część propozycji aktywności domowych z dziećmi.
Jest to nasza propozycja realizacji podstawy programowej.

1) Trochę muzyki w języku angielskim „Farmer plants the seeds”

2) „Peep plants a seed” – bajka o sianiu kwiatów

3) W związku z tym, że w ostatnią sobotę był Dzień Pingwina, nasze wrocławskie zoo, opublikowało z tej okazji specjalny filmik! 🙂

Obok takiej informacji nie mogliśmy przejść obojętnie ❤️ Czy wiecie, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Pingwinów? Zobaczcie bohaterów ZOO Wrocław w akcji! 👇🏻🐧Ostrzegamy – trudno oderwać od nich wzrok 😍🎥

Publiée par Wroclaw [Wroclove] sur Samedi 25 avril 2020

4) Bajka o Miśku Zdziśku i dzisiejszej dziwnej sytuacji.

Misiek Zdzisiek i głupi wirus

5) Krótki filmik o małej motoryce.

Nie możemy zapomnieć o rozwijaniu małej motoryki, czyli sprawności dłoni i palców u dzieci. „Rozwój małej motoryki i ogólnej sprawności dłoni ma wpływ na całokształt rozwoju dziecka. Dziecko podczas pisania trenuje koncentrację, skupienie uwagi czy pamięć. Nauka pisania i wszelkie zabawy powodują, że w dziecięcym mózgu tworzą się kolejne połączenia i jest on stymulowany do pracy, nauki i rozwoju. Dlatego ten okres dziecięcy jest tak istotny, a zabawa z dzieckiem tak bardzo ważna…”!

A pod filmem odnośnik do strony, gdzie będzie jeszcze więcej propozycji do jej rozwijania.

Mała motoryka

6) Jak powstała nasza planeta Ziemia?

7) Poznajmy naszą Planetę!

8) Piosenka „Nasza planeta”

9) Jak być przyjacielem naszej planety? „W kontakcie z naturą!”

10) Zapamiętaj! Jak dbać o przyrodę?

Jak dbać o przyrodę

11) Na koniec – propozycja pracy plastycznej „Matka Ziemia”

Pod zdjęciem link z dokładną instrukcją wykonania. 🙂

Matka Ziemia instrukcja