Nasze przedszkole konsekwentnie realizuje Plan Roczny, w związku z czym braliśmy udział w kolejnych zaplanowanych projektach!

 

Dzień Pustej Klasy

  • celem projektu było spędzenie czasu poza ścianami przedszkola – na spacerze, na podwórku, aby codzienna edukacja zamieniła się w terenową z przygodami! Dzieci mogły wykonać wiele działań przyrodniczych, zbliżyć się do natury. Takie aktywności warto realizować również w inne dni, kiedy tylko pogoda sprzyja 🙂 Nasze przedszkole otrzymało certyfikat za udział w projekcie.

Sprintem do Maratonu

  • 15 października wzięliśmy po raz pierwszy udział w VI edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pod hasłem” Sprintem do Maratonu” organizowanego przez czasopismo edukacyjne Bliżej Przedszkola. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany i nie mogliśmy wykorzystać toru biegowego za naszym przedszkolem. Nie zniechęciło nas to jednak do aktywności fizycznej! Na ten jeden dzień nasza aula zmieniła się w sportowy tor, a nasze nogi wyjątkowo mogły się poruszać szybciej niż zwykle. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka. a następnie każda grupa przebiegła swój dystans. Wspólnie udało się nam przebiec dystans maratonu! Po biegu każdy z naszych małych sportowców otrzymał medal. Gratulujemy naszym wspaniałym maratończykom!