Szanowni Rodzice!

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną być może szukacie w Internecie artykułów czy nagrań, które pomogą Wam wesprzeć Wasze dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji opracowanych przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 4, z którą współpracujemy. Znajdą się tutaj wartościowe informacje dotyczące organizacji życia w czasie kwarantanny, rozmów z dziećmi na temat koronawirusa oraz sposobów udzielania wsparcia emocjonalnego. Mamy nadzieję, że poniższe materiały okażą się dla Państwa pomocne.


1) Jak przetrwać kwarantannę?

Jak przetrwać razem kwarantannę?


2) Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Jak rozmawiać z dzieckiem o niepokojącej sytuacji związanej z koronawirusem?

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?


3) Bajeczki z walizeczki – punkt wyjścia do rozmów z dziećmi


4) Czym jest lęk i czym może się wyrażać u dzieci lęk?

Dla rodziców, którzy są zainteresowani szerszym poznaniem tematu wsparcia emocjonalnego dla dzieci w sytuacji podwyższonego lęku.

Nagranie: Koronawirus – emocjonalne wsparcie dla dzieci


5) Profesjonalna pomoc psychologiczna w formie zdalnej.

Dla rodziców, którzy chcą skorzystać z bezpłatnej porady psychologicznej.

Psycholog – praca zdalna