Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Dzień Przedszkolaka to również znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły w swoich salach i na placu przedszkolnym.

Dzięki wspólnej zabawie dzieci:

• nabywają umiejętności pracy i zabawy w zespole,
  • są wszechstronnie stymulowane, poprzez połączenie wrażeń słuchowych, wzrokowych, ruchowych i dotykowych,
  • wykazują się pomysłowością oraz twórczym działaniem.

Co się działo w każdej grupie? Poczytajcie 🙂

1. BIEDRONKI – zabawy z chustą animacyjną, „Sensoryka dla małego Smyka” (zabawy masą solną), malowanie farbami najwspanialszego przedszkola.
  2. RYBKI – ulubione zabawy taneczne z Panem Miłoszem „Tuptaj starszaku”, zabawy z balonami.
  3. PSZCZÓŁKI – zabawy przy muzyce z chustą animacyjną i balonami.
  4. MOTYLKI – zabawy muzyczno-ruchowe, nauka tańca „Motylek”, pyszny poczęstunek.
  5. KOTKI – zabawy integracyjne w kole (Balonik, Misiu Misiu kto cię woła?), nauka wierszyka „To jestem ja”.
  6. ŻABKI – swobodne tańce przy muzyce, „Moje przedszkole” – rozmowy z dziećmi oparte na ich pozytywnych przeżyciach związanych z przedszkolem, zabawy z chustą animacyjną.
  7. ŻUCZKI – czytanie baśni Andersena, aktywności plastyczne z użyciem roślin, gry zespołowe z wykorzystaniem piłki, konkurs piosenki o sygnałach ulicznych.
  8. MRÓWKI – gry i zabawy z wykorzystaniem puzzli, układanek i gier planszowych, zabawy i gry edukacyjne (Moje mocne strony, Nasze historyjki) z wykorzystaniem metody storytellingu.

Każda grupa na koniec dnia otrzymała piękne medale lub naklejki.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.