Drodzy Rodzice!

Zaczynamy w naszym przedszkolu nową, wspólną akcję – wspieramy  kochane ZOO WROCŁAW.

Wszyscy teraz przeżywamy trudne chwile, ale zwierzaki nas potrzebują!

Akcja polega na wybraniu zwierzęcia przez placówkę. Z 20 zaproponowanych przez ZOO, zachęcamy do wybrania jednego z 3 poniższych:

Żuraw mandżurski
    Oryks szablorogi
    Daniel mezopotamski

Przez najbliższy tydzień tj. do dnia 05.06.2020 r. prosimy o przesyłanie propozycji zwierzaka, którym możemy się zaopiekować, wraz z imieniem, na adres mailowy: zooakcjaprzedszkole20@gmail.com

Propozycja, która uzyska najwięcej głosów zostanie wybrana jako PRZEDSZKOLNY PUPIL.

Następnie proponujemy poniższe działania:

• Będziemy poznawać zwyczaje i ciekawostki o życiu zwierzęcia wybranego wcześniej z listy gatunków, środowisko w którym żyje, menu, którym się raczy… Po czym np. ulepimy figurki, stworzymy mapy wędrówek po sawannach i pustyniach, miejsc, w których śpi…. czyli kreatywnie w przedszkolu  i w domu,
  • czytanie dzieciom lub one czytają innym dzieciom książki, opowiadania, bajki, wiersze o zwierzętach, o ich życiu, zwyczajach, naturalnym środowisku, przeżywamy wspólne przygody… będziemy rejestrować na żywo w formie video lub audio, prosimy o przesyłanie nagrań na adres mailowy: Zachęcamy również do tworzenia, w trakcie czytania, ilustracji do tekstu – rysunki zwierząt, komiksy, figurki itp.
  • dzieci będą poznawać wybrane gatunki zwierząt, następnie napiszą własne teksty o zwierzakach – opowiadania, bajki, wiersze, teksty piosenek, dziennik, napiszą list do zwierzaka, stworzą teatrzyki, komiksy, lapbooki, narysują, namalują, ulepią, wykleją, przygotują przytulaski – np. rysunek symbolizujący empaDę i przyjaźń z wybranym zwierzakiem, w oparciu o zdobytą wiedzę.
  • Przedszkolaki będą oglądać w przedszkolu, lub indywidualnie w domu, filmy o zwierzętach nagrywane i polecane przez ZOO, dostępne na kanale wrocławskiego  zoo na YouTube https://www.youtube.com/channel/ UC4OCJBV5wexPFuUm48B4HHw  cykle „Domowe zoo”, „Szlakiem Ratajszczaka” czy „ZOO na ratunek” i inne – po emisji lub dzień po zadaniu domowym, zachęcamy dzieci do rozmowy, zadajemy pytania, proponujemy dyskusję na zadany temat , rozwiązujemy zagadki, przygotowujemy krzyżówki czy rebusy.

POLECAMY TEŻ inne strony/grupy:
Dzika Afryka
Dzikie Zwierzęta

Oprócz wymienionych aktywności można wesprzeć zwierzaki z ZOO Wrocław kupując bilety wstępu do zoo.
Indywidualne zakupy np. rodzinne prosimy przeznaczyć dla projektu ze wskazaniem placówki, do której chodzi dziecko. Zakupu można dokonać online na stronie: Bilety ZOO Wrocław

Osoby zainteresowane udziałem we wspólnej akcji  bardzo prosimy o nadesłanie skanu wypełnionej ZGODY NA UPOWSZECHNIANIE WIZERUNKU ORAZ PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH (Do pobrania tutaj: FORMULARZE) do dnia 05.06.2020 r .
Zgody są warunkiem niezbędnym do przystąpienia do akcji.

Akcja trwa do 30 września 2020 r., zachęcamy do udziału! Placówki najbardziej zaangażowane zostaną nagrodzone.