W minionym tygodniu wszystkie przedszkolaki realizowały projekt „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”.

Wszystkie dzieci przypomniały sobie zasady ruchu pieszych i rowerzystów na drodze, co oznaczają światła drogowe oraz niektóre znaki, a następnie podczas spaceru ćwiczyły w praktyce przechodzenie przez pasy z sygnalizacją świetlną oraz bez niej.

Następnie mogły obejrzeć różne odblaski, zapoznać się z ich działaniem i funkcją, oraz ustaliły jak być widocznym na drodze.

W kolejnych dniach wszyscy zapoznali się z najważniejszymi numerami alarmowymi i przećwiczyli sposób zgłaszania problemu podczas połączenia telefonicznego z dyspozytorem numerów 997, 998, 999 i 112.

Następnie dzieci dowiedziały się jak bardzo istotne dla zdrowia jest utrzymywanie higieny i czystości oraz jak zachowywać się podczas kontaktu ze zwierzętami, szczególnie tymi obcymi.

Wszystkie grupy zaczerpnęły sporo ważnej dla zdrowia i bezpieczeństwa wiedzy, a przy tym dobrze się bawiły!

Mamy nadzieję, że wiedza ta zostanie w naszej pamięci na długi czas!