Dnia 08.01. 2020 r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość.
Był nim sam Prezydent Wrocławia – Pan Jacek Sutryk.

Spotkanie uroczyście rozpoczął Pan Dyrektor naszej placówki Jarosław Wojna
wraz z Panią Wicedyretor Agnieszką Wiatrzyk.

Wspólnie zaprosili Pana Prezydenta na małą niespodziankę przygotowaną przez przedszkolaki,  którą był występ grupy Pszczółek i Żabek, przypominający o jakże ważnej sprawie, jaką są prawa dzieci.

Po przedstawieniu Pan Prezydent w ramach akcji czytelniczej pt. Cały Wrocław czyta dzieciom, przeczytał naszym przedszkolakom jedną z wrocławskich legend – Legendę o kluskowej bramie.

Całość uroczystości zakończyła się przepięknym happeningiem na placu zabaw, gdzie Pan Prezydent wraz
z Panią Wicedyrektor przewiązali jedno z drzew niebieską wstążką nadając mu nazwę Karpinek w ramach projektu ekologiczno – czytelniczego, który ma na celu dbanie o drzewa we Wrocławiu. Przedszkolaki przygotowały również na placu zabaw niespodziankę dla Pana Prezydenta – wręczyły mu przepiękne pudełko z pracami ilustrującymi nasze drzewo – Karpinka.

Cała społeczność Przedszkola nr 20 dziękuję Panu Prezydentowi Jackowi Sutrykowi na obecność, rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków oraz mile spędzony czas 🙂