Nauczyciele w naszym przedszkolu organizują wiele programów edukacyjnych z myślą o naszych przedszkolakach. Udział w tych przedsięwzięciach ma na celu sprawić dzieciom radość i zadowolenie, zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności, poszerzyć nowe horyzonty i wiedzę dzieci, ale także otworzyć na świat, na ludzi oraz na samych siebie. Oprócz realizacji zajęć dydaktycznych przewidzianych w Podstawie Programowej, przed nami kolejne projekty, między innymi:

  • kolejna część „Przedszkolnych podróży dookoła świata”, tym razem – Francja,
  • Przedszkolak myśli, widzi, główkuje i zagadki rozwiązuje – czyli to, co dzieci lubią najbardziej,
  • warsztaty z autorką książek dla dzieci, Anną Paszkiewicz (więcej informacji o książkach oraz ich autorce —> KLIK ,
  • „Olimpiada Językowa” dla zerówek,
  • projekty związane z tematyką wiosenną: „Zielony Kwiecień”, „Zioła w naszych ogrodach”,
  • programy związane z ekologią i ochroną środowiska.

Tymczasem zobaczcie efekty plastyczne tygodniowego programu „Przedszkolaki wiersze czytają i polskich poetów znają”. Wyszło pięknie!