17 i 18 listopada do naszego przedszkola przyjechało Mobilne Planetarium. Każda grupa, która wzięła udział w pokazie, weszła do środka wielkiej kuli przypominającej balon i obejrzała kosmiczny pokaz filmowo-bajkowy.

Film przedstawiał Układ Słoneczny. Dzieci zobaczyły w trójwymiarowej perspektywie położenia Słońca i planet oraz porównanie ich wielkości. Przedstawione zostały również asteroidy, komety, planety karłowate i inne obiekty, a także możliwości znalezienia dodatkowych światów w kosmosie. Nasze przedszkolaki otrzymały wiedzę na temat kosmosu w przyjemnej, barwnej i pełnej narracji formie.

W kolejnej części pokazu została wyświetlona bajka o kosmicznym patrolu.

Podczas rutynowej wyprawy Zula Patrol odnajduje dowód, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją znaleźć i złapać, zanim jej działania spowodują katastrofalne skutki. W czasie wyprawy, dzieci mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.

To było bardzo ciekawe doświadczenie!