Drodzy rodzice!

Przedstawiamy 25 część propozycji aktywności domowych z dziećmi.
Jest to nasza propozycja realizacji podstawy programowej.

Animowany przewodnik po Wrocławiu

Kilka propozycji zabaw i ćwiczeń gimnastycznych

Straż pożarna – zabawa orientacyjno – porządkowa.
Na hasło „do pożaru”, dzieci „samochody” drobnymi krokami biegną w wyznaczonym kierunku. Na hasło „sygnał”, zatrzymują się. Zwracają twarzami do siebie, klaszczą w dłonie, równocześnie naśladując głos syreny strażackiej „uuu…”

Samoloty – ćwiczenie dużych grup mięśniowych.
Wyznaczamy miejsce, gdzie znajduje się lotnisko. Na pozostałej powierzchni dzieci zajmują dowolne miejsca. Ręce – „skrzydła” wyciągają na boki i na sygnał „start” drobnymi krokami przemieszczają się w określonym kierunku. Na hasło „lądujemy na lotnisku” biegną w wyznaczone miejsce, opuszczają powoli ręce, przechodzą do przysiadu.

Na przystanku – ćwiczenie tułowia.
Dzieci stoją „na przystanku”, wypatrują czy nadjeżdża autobus. Robiąc daszek nad oczami spoglądają raz w lewo, raz w prawo, wykonując skręty tułowia. Starają się nie odrywać nóg od podłogi.

Mostek – zabawa z elementem równowagi.
Układamy na podłodze skakankę lub sznurek – „mostek”. Dzieci idą przez „mostek”, starając się nie spaść z niego. Stawiają stopy w taki sposób, żeby przejść przez skakankę.

Policjant – zabawa z elementem biegu.
Dzieci „samochody” otrzymują małe koło, które trzymają w rękach przed sobą „kierownice”. Rodzic pełni funkcję policjanta – kiedy zwraca się twarzą lub plecami do dziecka, dziecko musi stać i czekać na zmianę, jeśli stoi do niego bokiem, może przejechać.

Przegląd wrocławskich krasnali

Tajemnice wrocławskich krasnali

Herby: Wrocławia i województwa dolnośląskiego

Herb Wrocławia – kolorowanka