Wiek przedszkolny jest okresem wzmożonej aktywności poznawczej oraz emocjonalnej, dlatego już w tym wieku należy ukazywać potęgę oraz piękno otaczającego nas świata, wzbudzać w dzieciach pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie oraz przyrody.

W związku z tym w ostatnią środę, 30 października, dzieci z każdej z grup zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły sprzątać świat. Dzieci z grupy „Żuczków” posprzątały przedszkolne patio, a grupy 4, 5, 6-latków udały się w okolicę przedszkola. Udało nam się zebrać kilkanaście worków śmieci, które od razu sergegowaliśmy i tym sposobem sprawić, by bliska okolica naszego przedszkola stała się czysta i przyjemna.

Głównym celem tej akcji było ukazanie przedszkolakom skutków zaśmiecania przyrody, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska oraz recyklingu. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi, ekologicznymi nawykami.