SZLACHETNA PACZKA

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce dla rodziny, którą w tym roku postanowiło wesprzeć nasze przedszkole.

Kilka słów o rodzinie….

 

Historia Rodziny…

Dawniej pani Julia borykała się z problemem alkoholizmu toksycznego męża. Walcząc o siebie i dzieci postanowiła się rozwieść i spróbować zapewnić dzieciom spokojny dom. Sprawa rozwodowa była niezwykle trudna i ciągnęła się bardzo długo. Były małżonek chciał na początku rozdzielić matkę z dziećmi. Gdy to mu się nie udało, próbował sądownie rozdzielić rodzeństwo. Na szczęście pani Julia na to nie pozwoliła. Od tamtej pory samotnie wychowuje trójkę niezwykle zżytych ze sobą chłopców: Konrada, Feliksa, Piotra. Najtrudniej jest dla nich dojść do normalności po wieloletnim, toksycznym wpływie byłego męża kobiety. Dodatkowym zmartwieniem kobiety jest spłata kredytów i pożyczek, które zaciągnął były małżonek. W tej kwestii pani Julia również jest sama. Całkowity przychód rodziny, na który składa się pensja pani Julii, alimenty oraz świadczenie 50+ wynosi 2997 zł. Po opłaceniu wszystkich należności, pozostaje im zaledwie 337 zł miesięcznie na jedną osobę.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny …

1. Ubrania

Chłopcy bardzo szybko rosną, a do tego idzie zima, a rodzina nie jest odpowiednio przygotowana. Pani Julia stara się jak może zapewnić chłopcom wszystko czego potrzebują, jednak bywa ciężko. W pierwszej kolejności zakupowane są najpotrzebniejsze artykuły. Na odzież nie starcza już pieniędzy.

2. Żywność

Przy trójce chłopców jedzenia idzie sporo. Zakup żywności pochłania znaczną część domowego budżetu. Zapas żywności z pewnością odciąży rodzinę finansowo.

3. Środki czystości

To rzeczy, które bardzo szybko kończą się w domu, a są potrzebne w dniu codziennym. Ich zakup pochłania sporą część budżetu i rodzina często zmuszona jest kupować absolutnie minimum, aby zapewnić czystość i porządek w mieszkaniu.

Będziemy wdzięczni na każdą okazaną pomoc…
bo w każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA!