Jak co roku, nasze przedszkole dołącza się do pomocy potrzebującym razem ze Szlachetną Paczką.

W tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć pana Marcina wraz z dziećmi: Weroniką (3 lata) i Maćkiem (7 lat)

Pan Marcin był w szczęśliwym związku, dopóki żona nie wyjechała do pracy za granicę i ślad po Niej zaginął, a ojciec został sam z dwójką dzieci. Obecnie stara się ustalić jej miejsce pobytu, aby móc złożyć wniosek o alimenty. Do tego wszystkiego ojciec stracił pracę przez pandemię, ponieważ musiał opiekować się dziećmi w czasie kiedy szkoły i przedszkola były zamknięte. Nie był wtedy dyspozycyjny do wykonywania pracy. Dodatkowo dzieci zaczęły chorować. Obecnie rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia za pracę pana Marcina oraz zasiłków gdzie jest to miesięcznie 3469zł, po odliczeniu wydatków na mieszkanie w wysokości 1740zł pozostaje im 576zł na osobę.

Pomimo trudności jakie spotkały rodzinę, widać moc jaka jest i siła walki o lepsze jutro, o to aby dzieci miały spokój, gdyż spotkał je zły los. Opuściła je matka, jedna z najważniejszych osób w życiu dziecka. Ojciec walczy, aby pociechy nie odczuły tej straty, stara się zastąpić tak ważną rolę, utrzymuje dom, dba o rozwój w tańcu małej Weroniki oraz o talent piłkarski Macieja. W wolnym czasie mężczyzna majsterkuje, co daje mu odprężenie i chwilowe zapomnienie o kłopotach.

Potrzeby Rodziny:

1. Pralka

2. Żywność trwała: herbata, cukier, olej, dżem, kasza, konserwy mięsne, makaron, konserwy rybne, mąka, owoce i warzywa w puszkach, płatki kukurydziane, mleko w kartonie, soki, kakao

3. Środki czystości: Mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, proszek do prania, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, chusteczki nawilżone

4. Materiały szkolne: bloki, papier kolorowy, kredki

5. Wyposażenie mieszkania: kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło), poduszka, koc, ręczniki, czajnik, prześcieradło gumowe rozm. 90/200 szt. 2

6. Bon do apteki na zakup witamin dla dzieci

7. Szczególne upominki:

Marcin: maszynka do strzyżenia włosów

Weronika: samochód lub robot na pilota, nie lalkę

Maciej: samochód lub robot na pilota

Zapraszamy do niesienia pomocy oraz do udziału w akcji!

Chętnych do wpłaty gotówki na zbiórkę zapraszamy na zrzutka.pl